Do tý ledový vody bych nevlezla..

Moje první reakce byla jasná.. obrovský obdiv, úplné ztuhnutí v těle a pouhé zírání s otevřenou pusou. To mi Markétka laskavezrozeni.cz , posílala fotky z prvního otužovacího workshopu, kam vyrazila s Andrejkou a Zdendou. Zároveň jsem jim tolik záviděla.  Takhle jednoduše otestovat, co to udělá. Překročit všechny ty zákazy a předsudky z dětství..

“ Budeš mít zápal plic, když tam vlezeš.“

„Jak to, že máš holý kotníky takhle v zimě?“

„To bych umřela, tam vlézt!“

A mnoho, mnoho dalších. Najednou jsem viděla, jak si tu ledovou vodu užívá tolik lidí, všichni se vrací v pořádku, mnohem víc nabití energií, zářící a nikdo z nich ten zápal plic nemá. Dokonce ani rýmu tam nechytli.

Tak co je teda z těch všech strachů a omezení pravda? Kde jsou tedy ty skutečné hranice našeho zdraví, prožívání a nás samotných? Způsobilo to ve mě reakci asi jako když hodíte kámen do klidné vody a od něj se v kruzích šíří vlny a vyvolávají jen mnoho dalších otázek. Moje analytická mysl je tak geniální, že takovouhle novou informaci okamžitě pošle do všech nastavených systémů a neváhá je okamžitě otevřít a přeorganizovat.

Takže jsem do té vody šla. Když jsem poprvé stála na břehu jezera měla jsem obrovský strach! Ta představa zanořování se do té studené vody moje tělo úplně paralyzovala. Jediné, co jsem si přála bylo odevzdat tuhle představu. Něco, co je pouze vytvořené v mojí mysli, dost pravděpodobně přejaté od okolí, ale nejspíš to vůbec nesouvisí s realitou.

Rozhodně se to okamžitě zařadilo mezi nejlepší rozhodnutí a zkušenosti, které jsem ve svém životě udělala. Je potřeba dodat, že to chce mít průvodce. Díky Markétko, Andrejko a Zdendo, že jste mě podrželi a otevřeli mi náruč ledové vody.

Od té doby se otužování stalo nedílnou součástí mého života, Vůbec se nedivím, že tomu propadlo tolik lidí a jen si přeju, aby se to šířilo dál a dál.

Po mnoha letech, kdy jsem se sebou pracovala převážně skrze jemné energetické terapie, jim všechna čest, mi tohle pomohlo dostat všechny ty proměny do těla. Lépe řečeno do reality, každodenního života. Každý ponor je jako sezení, při kterém se vám v reálném čase mění pohled na život, na svět, na sebe a případně na konkrétní situaci, která vás zrovna tíží. Já osobně mám ráda, když cítím, že tyhle jemněhmotné prožitky a informace zapadají do fungování fyzického těla. Z ezoterických informací se tak pro mě vykrystalizují fakta, která mám pevně opřená o vlastní zkušenost.

Toho, co udělá pár okamžiků v ledové vodě s tělem, je nepřeberné množství. Rozhodně stojí za to překonat strachy, předsudky a všechno, co vám je vnitřně naservírováno jako nepřekonatelné překážky. Jakmile totiž tyhle překročíte, zjistíte, že to rozbije mnoho dalších překážek ve vašem životě.

Co vám taková ledová koupel přinese fyzicky?

Nejviditelnější je intenzivní prokrvení celého těla a kůže. Všude, kde se vás ledová voda dotýká aktivuje i ty nejmenší cévy a vy vylézáte z vody růžoví jako prasátka. Jupíí! Tohle se vám nepodaří asi nikde jinde. Znamená to, že i třeba tuková tkán se konečně prokrví, oživíte všechny části vašeho těla, na které váš cévní systém nemá dost síly. Takže najednou celé vaše tělo zažívá okysličení, vyživení čerstvě napumpovanou krví. Každá buňka v těle se raduje! Celý cévní systém protáhnete způsobem, který se přirovnává běhu na jeden kilometr, za dvě minuty ve vodě. Začíná vám to znít lákavě? Vaše tělo tohle chce! Během takhle krátké doby se rozjede i lymfatický systém, rozproudíte plno zatuhlých nečistot, které si táhnete každý den s sebou a díky prokrvení a hlubšímu dýchání ho tělo může pustit a zbavit se ho. To znamená, jednoduše.. detoxikaci..  Nejen, že je tělo rozjásané, protože najednou žije a ještě vám rozhýbe hormonální systém a uvolní pro vás štědrou dávky endorfinů, andrenalinu a dalších veselých a radostných podpor, díky kterým zjistíte, že do té vody prostě potřebujete znovu. Z osobní zkušenosti pomohla ledová voda u mnoha žen i návratu menstruace po dlouhé době.. Nemluvě o tom, že způsob, kterým se vám prokrví mozek během otužování je odlišný od jakýchkoliv jiných aktivit. V kombinaci se vším výše uvedeným se vám na fyzické rovině vytváří nové neuronové spoje, které vám proměňují způsob vnímání. Proměňují se ty prošlapané stopy, ve kterých uvažujete, rozhodujete, hodnotíte a vnímáte život i sebe.

Ve vaší mysli se odehrává klid. Možná je to zvláštní, ale zůstat ve vodě delší dobu chce koncentraci na dech, vědomé uvolňování těla, přijímání nepříjemných pocitů a tenhle balík vjemů, který přichází přímo z vaší vlastní fyzické reality vás nenechá utéct k nákupu, který potřebujete udělat,  k tomu, kdo a kde vás naštval, jak moc nedokážete někomu odpustit a další podobné zátěže mysli.

Ano, první vjemy nejspíš z oblasti nohou budou překládány jako bolest. Náš mozek tuze rád shrne nepříjemné vjemy z těla jako bolest. Následuje panika, stažení se a útěk. Není to nutné, tady máte prostor s těmi nepříjemnými prožitky být. Vy máte převahu fyzickou a díky dechu i psychickou na to, abyste věděli, že jste v bezpečí, z vody můžete kdykoliv vylézt, ale proč to neprozkoumat ještě kousek dál? Ještě třeba dva klidné nádechy a výdechy.. pozorovat, jak se proměňují „zprávy“ z těla.. najednou tam jsou pocity jemných jehliček, brnění, chvění  a ve výsledku pocit tepla. Už jen tohle vám rozšíří paletu vnímání a signálů vašeho těla do mnohem širší škály než “ bolí to, hrůza!!“ a „necítím nic, jsem ok“. Co když necítit nic není ok? Samo o sobě je tohle docela málo, co když toho můžete cítit a prožívat daleko víc? A jak se k tomu dostat.. začít vnímat tělo, jeho řeč a signály, které jsme dost často radši popřeli, vytěsnili a jedeme někde mimo ně. Vaše tělo je ten nejlepší přítel, jediný přítel, který s vámi bude až do konce života. Chcete s ním být rozhádaní? Dělat, že ho neslyšíte? To vás samo o sobě bude stát tolik energie a úsilí a ještě se tím ochudíte o hodně zábavy. Za to dám ruku do ohně a do ledu.

Zkuste objevit svoje vlastní vnitřní zdroje radosti, štěstí, uvolnění a svobody. Nesete si je ve svém těle, stačí k nim jenom hledat cestu.

Další informace a inspiraci najdete na stránkách Kashi  http://www.mindfullife.cz/  Poznejte Mindfullnes a ledovou vodu. Moc hezký rozhovor najdete i zde:  http://www.mindfullife.cz/2019/01/26/poslete-stres-k-ledu/ 

Ženou, která provádí po krajině mysli a je certifikovanou lektorkou Wim Hof metody je Tereza Kramerová. Skočte si pro inspiraci i k ní na https://terezakramerova.cz/

Markétka, která je mou spřízněnou duší a nedílnou součástí, sepsala otevřený článek o svém vztahu k ledové vodě http://laskavezrozeni.cz/blog/otuzovani/ .

Jestli vás to zaujalo a měli byste chuť získat víc informací a možnost to taky zkusit, zvěte se! Chystáme ještě jeden Otužovací workshop v Litoměřicích 9. března 2019.

Mějte krásné dny..

S láskou Mo La-Eywa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *