Dovol ať tvé kosti zpívají

Jak často se dotkneš svých pánevních kostí? Lopat a trnů kyčelních a jsi tam  v tom doteku s nimi celou svojí pozorností?

Už slyším to: “ A proč?“

Celé tělo je plné záznamů a otisků našich prožitků. Je tvořené tím, jak se sebou zacházíme a jak necháme, aby s námi bylo zacházeno. Co se asi tak mohlo vpít do pánevních kostí? Tak hluboko, do toho temna, ze kterého vychází na svět život? Zároveň do těch záznamů všech generací před tebou..

Setkání tváří v tvář se zástupem stařen, žen které jsou mými kořeny a spojením s minulostí i budoucností, bylo děsivé, divoké, syrové, bolavé a neuvěřitelné krásné zároveň. Vidíš najednou všechnu bolest a utrpení, kterými ženy před tebou prošly, aby ty jsi tu mohla stát tak, jak teď jsi. Ve svém těle, s možností rozhodnout se využít svojí sílu a jasnost. Když všechny ty vědomé i nevědomé oběti přijmeš. Když ve svém těle ucítíš proč.

Pak mají smysl a nebyly zbytečné.

Můžou najednou být zdrojem, oporou a stanou se těmi kořeny, které tě vyživí. Všechny zkušenosti žen před tebou pak dostanou smysl. I ta obrovská bolest, potlačení a odmítání, které tvoje kosti nesou, protože kdo by se rozhodl jim naslouchat. Kdo by chtěl skutečně cítit, kolikrát jsme svoje tělo nevědomě daly, aniž bysme skutečně chtěly a ono bylo připravené?

Pojď to uvidět. Nech ať ti kosti ukážou pravdu.

Navzdory tak silnému prožitku je masáž pánevních kostí neuvěřitelně citlivý a osvobozující proces. Pro mě to bylo rituální setkání a propojení s úplně novou rovinou vnímání sebe a toho, o co se skutečně opírám a z čeho vycházím. Neočekávala jsem nic. Byla jsem připravená vnímat, co bude moje tělo ochotné mi odkrýt. Většina těch vjemů přicházela v obrazech, prožitcích a vizích a jsou tak těžko popsatelné slovy. Bez jakýchkoliv chemických nebo přírodních látek to byla psychedelická zkušenost. Trvalo měsíc, než si to všechno sedlo tak, abych to mohla verbalizovat a i tak mám pocit, že dost povrchně a plytce.

Co víc dodat.. celkem brzy se do téhle neprozkoumané krajiny ponořím znovu a uvidíme, co se tam ukáže tentokrát..

Pokud byste chtěli, ráda se s vámi podělím o tu zkušenost víc osobně, momentálně mi došly slova. Nebo se vydejte rovnou ke zdroji této péče na laskavezrozeni.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *