Slzovka – Hato mugi a její účinky

Slzovka je velmi často spojována s tradiční čínskou medicínou (TCM), která ji pokládá za léčivý základ kuchyně. Zvláště tam, kde je vyčerpaná slezina. Tím, že se slzovka vyznačuje detoxikačními účinky, napomáhá čistit střevo, což se pak projeví rovněž na kůži. Podporuje tedy eliminaci akné či jiné hnisavé záležitosti kůže, které jsou odrazem nezdravého vnitřního prostředí. Ze slzovky lze připravit šlémovitý odvar, podporující jaterní funkce, čímž rovněž posiluje tělo, které snáze detoxikuje. Šlém je snadno stravitelný, čímž lahodí slabému žaludku či střevům. Dle tradiční čínské medicíny slzovka zvláčňuje a změkčuje, čímž uvolňuje živočišné tuky a zatuhlá ložiska škodlivin, rovněž pomáhá zbavit se hlenu.

Stejně, jako třeba bezlepkové jáhly, je i slzovka výborným zdrojem cenných minerálních látek, najdeme zde pěkné množství hořčíku, vápníku, fosforu, manganu, zinku, železa, draslíku. Z vitamínů pak vitamíny skupiny B. Zcela chybí céčko. 100 g slzovky obsahuje 52 % sacharidů, 18 % bílkoviny, 7 % tuku, určité % zaujímá také voda. Slzovka je přirozeně bezlepková, lze ji zařadit do diabetické či redukční diety, samozřejmě ji je třeba započítat do sacharidového příjmu dne. Při diabetu ji doporučuji kombinovat s rýží natural, která má o něco lepší glykemický index, nežli rýže Basmati.

Slzovku lze tedy použít při

  • Čistí tělo. Svými detoxikačními účinky a příznivým působením na játra a střeva (pomáhá i při průjmech) zlepšuje například kožní problémy včetně nečisté pleti.
  • Podporuje funkci sleziny, pomáhá při trávení (zejména tuků) a žaludečních potížích.
  • Udržuje v kondici klouby, svaly, pozitivně působí na revma, artrózu, otoky.
  • Je výborná na odhlenění, při virózách a na záněty průdušek či plic (doporučují se dvě lžíce vařené slzovky denně po dobu dvou týdnů).
  • Pomáhá při zánětech močového měchýře, je močopudná.
  • Příznivě působí na hladinu cholesterolu.

 

Jak s ní pracovat v kuchyni

Dříve, než ji povaříme, je dobré slzovku na pár hodin namočit, spěcháme-li, postačí i hodina. Většinou se používá v doprovodu jiných přílohových potravin, například rýže. Lze ji však zkombinovat s čímkoli dalším. Jelikož se vaří déle, je dobré vybrat potraviny s podobnou potřebou varu.

 

Po namočení a před vařením je skvělé k slzovce přidat některé z mořských řas a vývar ze slzovky i celé jídlo tak obohatíme dalšími minerály a výživnými látkami. Já si ráda slzovku uvařím ve větším množství, tak abych jí mohla do jídel přidávat třeba dva dny. Teď v zimě mi hodně vyhovuje ranní Miso polévka, do které přidávám vývar ze slzovky i slzovku samotnou.

 

Zdroj :

https://www.celostnimedicina.cz/slzovka-a-jeji-lecebne-ucinky.htm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *